top of page

Úniu rozvracajú poslanci z PS tým, že pretláčajú potrat do európskeho práva, povedal Ján Figeľ, bývalý predseda KDH, ktorý do europarlamentu kandiduje za kresťanských demokratov.

Ján Figeľ. Foto: TASR/Michal Svítok


„Ja vám hovorím, že napríklad to, že mnohí poslanci, aj z PS, pretláčajú potrat do európskeho práva, rozvracia Úniu,“ povedal v pondelok v relácii Na rovinu Ján Figeľ. „Akým právom to robia? Veď to nie je základné ľudské právo,“ vysvetlil ďalej Figeľ.


Bývalý predseda KDH týmito slovami reagoval na slová redaktora Petra Hanáka, ktorý spochybnil jeho predošlé slová o ideológii v EÚ. Prirovnal ich k vyhláseniam podobným Milanovi Uhríkovi, poslancovi európskeho parlamentu za stranu Republika.


„Základné ľudské právo podľa európskej charty hovorí, že každý má právo na život, slobodu, bezpečnosť, súhlasíte?“ spýtal sa Figeľ moderátora. „Táto relácia nemá byť o debate o potratoch. Európsky parlament nám tu nenadiktuje, že musíme zmeniť legislatívu. Nie je to nejaká fiktívna téma, ktorou sa má strašiť a mobilizovať konzervatívny volič?“ reagoval Hanák.


„Ale veď pred nedávnom Európsky parlament odhlasoval významnou väčšinou to, že chce presadiť do Európskej charty právo na potrat, Strana PS to objala,“ vysvetlil Hanákovi Figeľ. „Garantujem vám, že (takýto vývoj) rozvráti Úniu,“ uzavrel Figeľ.


Comments


Latest - Najnovšie - Actualités
bottom of page