top of page

Nielen ja prirovnávam Kollárovu rodinu k mohamedánskej

Expredseda KDH Ján Figeľ sa ohradil proti vyjadreniam lídra Sme rodina Borisa Kollára v TABLET. TV, podľa ktorých presadzoval trestanie žien za umelé oplodnenie.

Bratislava 10. apríla (TASR) – Expredseda KDH Ján Figeľ sa ohradil proti vyjadreniam lídra Sme rodina Borisa Kollára v TABLET.TV, podľa ktorých presadzoval trestanie žien za umelé oplodnenie. Zároveň trvá na svojom prirovnaní, podľa ktorého Kollárova rodina pripomína skôr mohamedánsku. Uviedol to pre TASR. Figeľ po voľbách vo viacerých médiách prirovnal rodinu Borisa Kollára k mohamedánskej, keďže má deti s viacerými partnerkami. „Nemyslím si, že sa tento pán dobre vyjadril. Mám deväť detí a starám sa o ne. Bavíme sa o tom, že tu padá demografická krivka,“ reagoval Kollár v TABLET.TV na Figeľov bonmot. „Spoločnosť nie je poškodená tým, že Kollár má deväť detí. Ale to, čo chcel tento pán presadiť, že žena sa nechá umelo oplodniť a pôjde do basy, to patrí do stredoveku. Zákaz interrupcií... To sú také veci, čo nepatria do tohto storočia. Voliči im za to vystavili účet,“ odkázal Figeľovi Kollár.

"Kritický názor na polygamický či mohamedánsky charakter partnerstiev a rodičovstiev Borisa Kollára je nielen mojím oprávneným pohľadom. Každý si urobí svoj vlastný názor na to, ako by mala rodina vyzerať a fungovať," reagoval pre TASR Figeľ. Zároveň pripomenul, že návrh novely ústavy, ktorý počítal s trestami za umelé oplodnenie, nepredkladalo KDH. "Čo sa týka návrhu zmeny ústavy o ochrane života, ktorú na jeseň predložili dvaja nezávislí poslanci a Jozef Mikloško, odmietam tvrdenia Borisa Kollára ako nepravdivé. Takéto klamstvá boli proti KDH šírené v spoločnosti cielene od decembra. Pri parlamentnom rokovaní poslanci KDH opakovane vyjadrili výhrady k predloženému návrhu s tým, že definitívnu zmenu podporia len vtedy, ak bude upravená a trestanie žien pri umelom oplodnení bude vypustené," zdôraznil expredseda KDH. Figeľ reagoval aj na otázku interrupcií. "Kresťanskí demokrati programovo a principiálne podporujú ochranu najslabších v spoločnosti. A tými sú prichádzajúce osoby - ľudia pred ich narodením na svet." Na Kollárovu poznámku, že voliči vystavili KDH účet, expredseda strany reagoval poukázaním na hodnoty KDH. "Politika skutočných hodnôt v ostatných voľbách na Slovensku prehrala. Verím, že po vytriezvení z vlny populizmu, nezodpovednej a skorumpovanej politiky, príde obdobie návratu k pravým hodnotám, na ktorých stojí zdravá spoločnosť a jej prosperita," uviedol Figeľ.

Latest - Najnovšie - Actualités
bottom of page