top of page

Predvolebný online rozhovor s predsedom KDH Jánom Figeľom - všetky odpovede

KDH vo svojej predvolebnej kampani sľubuje pre Slovensko bezpečný domov a spokojné rodiny. Ako to chce dosiahnuť? Pôjde do koalície so Smerom? Pýtali ste sa predsedu strany Jána Figeľa. Na otázky čitateľov Pravda.sk odpovedal online v pondelok 22. februára.

iveta - Dobrý deň, pán Fígel, chcem sa spýtať ohľadom utečencom. Ako to chcete riešiť, keď dobre viete, že ich tu nikto nechce, ani cirkev. Ďakujem.

(22.02.2016 10:00)

150 asýrskych kresťanov v Humennom je výrazom zodpovednej solidarity s tými, ktorí sú ohrození na životoch a existencii. Boli opakovane privítaní vysokými cirkevnými predstaviteľmi. My odmietame ekonomických migrantov – moslimských i nemoslimských. Ale vyjadrujeme solidaritu s obeťami genocídy, ktorá prebieha na území Sýrie a Iraku.

Mojmir - Dobry den, pan Figel. 1. Co by ste ako nový premier spravili po prichode na urad ako prve? 2. Na ktore ministerstva si KDH, ako hypoteticky novy clen vlady, trufa?

(22.02.2016 10:02)

Najprv by som vyvetral a vyčistil priestor od prachu a smetí. Čo sa týka rozhodnutí, zrušili by sme napr. daňové licencie, ktoré považujeme za neférovú daň zo straty, KDH má program a odborníkov pre všetky oblasti verejnej správy. Najťažšia je situácia v školstve, zdravotníctve, verejných financiách, ale aj v ďalších oblastiach. Sme pripravení na nielen ľahšie, ale aj na zložité a ťažké problémy Slovenska.

Juraj - Pán Figeľ, v minulosti ste boli Robertom Ficom obvinený z vlastizrady za zrušenie PPP a odvolávaný za lacné diaľnice... Prečo premiér neodvolá Jána Počiatka, ktorý vysúťažil niektoré úseky diaľnic za percentuálne vyššie zľavy ako ste dosiahli Vy?

(22.02.2016 10:04)

Záver otázky potvrdzuje, že premiér hral divadlo. Minister má konať podľa zákona a vo verejnom záujme. To som robil a preto sme ľuďom zachránili viac než 2 miliardy eur na tých istých úsekoch medzi Žilinou a Prešovom, ktoré predtým za vládu Vážny podpísal predražené. Z toho vyplýva aj odkaz o vlastizrade. Tú páchal dvojnásobný premiér a som rád, že sa to podarilo zastaviť.

Peter z Popradu - Dobrý deň, boli ste prvým podpredsedom vlády goríl, voči ktorej celé Slovensko protestovalo. V prípade úspechu opäť zostavíte z pravicových strán zlepenec goríl?

(22.02.2016 10:05)

Chcete zlepenec akcionárov? My sme v krátkom období poldruharočnej vlády tlačili na účinné vyšetrenie kauzy Gorila, ale vyšetrovanie bolo za 1. Ficovej vlády zastavené a za 2. Ficovej vlády vedie evidentne dostratena. A človek, ktorý je v Gorile najviac spomínaný vedie vládu SR. To chceme zmeniť tiež.

Kamil - Dobrý deň, v prípade že budete vo vlade dovezete sem migrantov?

(22.02.2016 10:06)

Robert Fico navozil cvičených islamských teroristov v dvoch skupinách pred voľbami 2010 a prezidentskými 2014. Odmenou mu boli fotky s americkým prezidentom Barackom Obamom vhodné do kampane. Nenavozíme žiadnych moslimských či nemoslimských ekonomických migrantov.

Kamil - Dáte verejný sľub, že budete presadzovať odluku štátu od cirkvi?

(22.02.2016 10:09)

Dávam verejný sľub, že budem obhajovať program KDH, ktorý je pre nás záväzkom a ktorý veľmi konkrétne a korektne ponúka doriešenie vzťahov medzi štátom a cirkvami, čo v podstate znamená riešenie zadania na odluku štátu a cirkvi. Uplynuli 4 roky vlády jednej jedinej strany bez čo i len pokusu v tejto veci konať. My budme konať, nielen sľubovať ako Smer.

Ján - Aký je rozdiel medzi Vami a OĽANO, čo sa týka kresťaných hodnot a prolife a profamily aktivít.

(22.02.2016 10:11)

Celé KDH a celá kandidátka do parlamentu sa dá označiť za profamily a prolife, na rozdiel od ostatných strán a hnutí. Čo sa týka OĽaNO, najvýstižnejšiu charakteristiku si vytvorili sami, keď v júni 2014 štyria poslanci za OĽaNO hlasovali za manželstvo ako zväzok muža a ženy v Ústave SR a iní štyria poslanci za OĽaNO navrhovali ústavné ukotvenie registrovaných partnerstiev na SR. To je hodnotový a programový mix.

ludmila - Doteraz som nenašla nič konkrétne vo Vašom volebnom programe, čo by sa priamo týkalo riešenia problematiky poskytovania sociálnych služieb v domovoch sociálnych služieb. Aj Vaša strana podporuje ich likvidáciu tvz. deinštitucionalizáciou? Aký je Váš názor na deinštitucionalizáciu DSS? Kto v KDH bude riešiť v budúcnosti tento závažný spoločenský problém, veď vieme, že zariadení sociálnych služieb je na Slovensku nedostatok?

(22.02.2016 10:13)

Balíčky nezodpovedajú zdravej rozumnej sociálnej politike. Smer túto agendu neriešil účinne. Pre nás sociálne služby sú dôležitou agendou, ktorá má pomáhať odkázaným (starším alebo invalidom, ŤZP) a zároveň tam vidíme veľký priestor pre nové pracovné miesta (až 20-tisíc zamestnaní). Máme na túto víziu riešenia aj ich nositeľov. Spomeniem mená Július Brocka, prof. Eva Grey, Ján Kmeť a ďalší. Program nájdete na www.kdh.sk.

Hulk - Dobrý deň, v inom médiu ste zaútočili na ľudí, ktorý vraj nevidia čo úžasné ste za 25 rokov vysedávania v parlamente a vláde urobili a nazvali ste ich slepými. Ja našťastie nie som slepý, ale tiež výsledky vášho "dinosaurieho" pôsobenia v politike nevidím. Ospravedlníte sa za Váš útok Slovákom?

(22.02.2016 10:15)

Neviem o takomto vyjadrení, ale úseky tzv. Figeľových diaľnic dnes slúžia občanom, nie sú z bakelitu a zachránil som ľuďom pri tom 2 miliardy eur, len na stavebných nákladoch. Každý, kto to chce vidieť, to vidí. O iných výsledkoch tu niet priestoru rozprávať, ale sú viditeľné a dôležité pre Slovensko, ba i pre spoločnú Európu.

Mary - Dobry den, mna najviac trapi korupcia, nepotizmus a netransparentnost, ktore dlhodobo vladnu v nasej spolocnosti - a mimoriadne sa im dari vo verejnej sprave. Ako sa chcete efektivne vysporiadat s tymto, pan Figel?

(22.02.2016 10:18)

Včera som reagoval na tzv. koaličné podmienky Smeru, medzi ktorými chýba boj s korupciou. Žiaľ, je rozsiahla a pripravuje nás nielen o veľa peňazí, ale aj o celkovú perspektívu zdravého rozvoja. Pre nás boj s korupciou je nevyhnutnou súčasťou zápasu o spravodlivosť. Chceme, aby korupcia na Slovensku bola trestaná a štát išiel v tomto príkladom. My sme zaviedli povinné zverejňovanie zmlúv a férové súťaže na diaľniciach a vo verejnom obstarávaní. Chceme skutočnú trestno-právnu zodpovednosť právnických osôb, zastaviť účasť schránkových firiem na obchodovaní so štátom a zaviesť pravidlá pre lobbing. Viac o tom nájdete v programe KDH.

Marek - Pán Figeľ, minulý týždeň ste povedali, že nesúhlasíte s kvótami. O hodinu na to, Robert Fico dal vyhlásenie, že Figeľ potvrdil, že sem navezie migrantov. Je možné vôbec súperiť s premiérom, ktorý používa lož ako pracovnú metódu?

(22.02.2016 10:20)

Je možné. Ak ľuďom bude záležať na pravde. Premiéra tohto typu sme už na Slovensku mali a dnes je už mimo politiky. Ľudia si zaslúžia pravdu a spravodlivosť, lebo na tom sa dá stavať v osobnom a spoločenskom živote. Istoty z bilbordov Smeru evidentne majú len vybraní ľudia, nie bežní občania. A to treba po voľbách zmeniť. Dá sa to, spoločne to dokážeme.

Karol - Dobrý deň pán Figel, odstúpite už konečne z postu predsedu KDH po neúspechu, ktorý vás čaká v terajších voľbách?

(22.02.2016 10:22)

Viem, čo je zodpovednosť a funkcie sa nedržím. Záleží mi na tom, aby kresťanská demokracia rástla vo svojej schopnosti prinášať ľuďom riešenia. Za uplynulý rok sa k nám pridávali nositelia mandátov na všetkých úrovniach politiky. Ivan Štefanec v EP, Jozef Mikuš a Alojz Hlina v NR SR, ale aj predstavitelia vo VÚC a miestnej samospráve. Volebný výsledok a perspektívu hnutia zhodnotíme demokraticky a s vážnosťou po voľbách.

peter - Pán Figeľ, ak by som aj veľmi cítil potrebu a chcel som Vám dať hlas vo voľbách tak nemôžem kôli týmto dvom dôvodom. 1. Už tretie voľby ste sa nechali uniesť na vlne "lebo Fico", dobre 4 roky stačilo upozorňovať nato, ale už sme pred voľbami treba rozprávať o budúcnosti a vy sa stále vraciate dozadu. Tak sa bavme, že sa to pokazilo už v 1948 !2. Nie je dôležite či Matovič kradol, alebo nekradol, ale Vy osobne s rukou na srdci nevidíte, že on je "nekompletný"?. A to Vám stačí k spokojnosti aj za týchto podmienok zostaviť vládu? Program Váš OK, ale za takú cenu? Ďakujem

(22.02.2016 10:31)

Ja nie som tzv. „antifico“, čoho dôkazom bolo spoločné ukotvenie ochrany manželstva a „deharabinizácie“ v Ústave SR. Ale odmietame oligarchizáciu politiky, ktorej asi najzrozumiteľnejším vyjadrením je tandem Široký – Fico. To reprezentuje stav, kedy firmy vláde určujú zámery, záujmy a podmienky štátnej politiky zvlášť vo verejnom obstarávaní ba dokonca určujú aj zmeny zákonov. Toto sa dialo pri kauze Váhostav, keď štát tri roky nepostihoval zmluvnú firmu za neplatenie faktúr subdodávateľom a živnostníkom a v koncovke cez mimoriadne rokovania vlády a parlamentu zmenil zákon o reštruktura­lizácii tak, že dlhy Juraja Širokého majú platiť občania. To odmietam, nielen do minulosti, ale aj do budúcnosti. Za nášho pôsobenia sme určovali podmienky súťaží a víťazila najvýhodnejšia ponuka. V záujme ľudí a verejných financií sa k tomu chceme vrátiť. Dokážeme to s tými, ktorí takúto líniu podporujú.

jano - Pán predseda,KDH je na politickej scéne nepretržite od vzniku SR.V parlamente raz v koalícii,raz v opozícii.Preferencie KDH za toto obdobie majú klesajúcu tendenciu.Kde robíte chyby?Prečo vám voliči prestávajú dôverovať?Nie ste odtrhnutý od reálneho života?

(22.02.2016 10:33)

Každý, kto robí, robí aj chyby, ale za nami vidno nie len kontinuitu, ale aj výsledky a odhodlanie pre zodpovednú politiku a dôslednú obhajobu kresťanských hodnôt. Hnutie oslabovali v minulosti odchody, ale v uplynulom roku sa začalo obdobie príchodov, ba návratov. Urobíme všetko pre úspešný volebný výsledok, aby sme volebný program pretavili do vládneho po marci tohto roku, lebo je to dobrý program pre rast zamestnanosti a účinnú podporu rodín. Sú to konkrétne kroky na štyri roky.

miro - kdh je strana,ktorá nemá čo hľadať v slovenskom parlamente...vždy sa len priživuje na iných,pod zamienkou cirkvi...z jej radov vzišiel Dzurinda,ktorý "rozpredal" Slovensko...čo môže ešte kdh ponúknuť Slovensku?...všetky strategické podniky ste "darovali za provízie "

(22.02.2016 10:34)

To nie je pravda. My sme hnutím novembra ´89, ktoré kontinuálne usiluje nielen o slobodu a demokraciu, ale aj o spravodlivé a vyspelé Slovensko. O parlamentnom mandáte pre každý subjekt rozhodujú voliči. Ponúkame rozumnú politiku a osvedčené hodnoty. My sme ľuďom miliardy eur zachraňovali, iní ich tunelovali. Za tým si stojím a z tejto línie neuhneme ani po marci.

miro - kdh je strana,ktorá sa podieľala na rozpredaji Slovenska pod vedením Dzurindu...čo ešte chcete predať?...tí istí ľudia sú na kandidátke už pomaly 3O rokov...dokedy?...

(22.02.2016 10:41)

Vyššie som už odpovedal.

Ján Ondrišek - 1.Ako myslel v relácií TA 3 v POLITIKE 10.01.2016 vyjadrenie : PREMIER UTEKAL DO ZLOČINECKEJ ORGANIZÁCIE KSČ ? 2.Ak im tak strašne záleží na rodine, prečo vo vládach obsadzovali silové ministerstva a orgány (obrana, vnútro, SIS o pod.) Ján

(22.02.2016 10:43)

Robert Fico v roku 1986 vstúpil do KSČ, ktorá bola nositeľkou režimu označeného zo zákona za zločinný. Robil tak v čase, keď už Gorbačov ohlasoval potrebné zmeny pre celý sovietsky tábor. Potom bol členom SDĽ a v roku 1999 začal formovať novú stranu Smer. Nám záleží na bezpečnom domove pre spokojné rodiny. Preto sme sa usilovali o vplyv na bezpečnostnú politiku, aby polícia chránila a pomáhala, nie šikanovala občanov. Aby bezpečnostné zložky slúžili v verejnému záujmu, a nie zneužívali štátnu moc. V sociálnej oblasti sme podľa výsledkov volieb vždy usilovali aj o konkrétnu zodpovednosť. Naposledy to bolo zdravotníctvo, ktoré je veľmi dôležité pre jednotlivcov i rodiny, predtým to bolo školstvo alebo tiež sociálne veci, zamestnanosť a rodina. Aj v budúcej vláde, ak na to dostaneme mandát, chceme pracovať v sociálnej sfére štátnej politiky. Na rodine záleží. Za rozhodujúci moment pre budúcu prorodinnú politiku považujem prijatie tzv. rodinnej doložky v legislatívnom procese. To znamená, aby pri prijímaní nových zákonov sa zohľadňoval ich vplyv nie len na podnikateľské prostredie, životné prostredie, verejné financie, ale aj na rodinné prostredie. Na to chceme nadviazať napr. uzákonením podpory pre rodinné podnikanie, novely tzv. Zákona o troch grošoch (viacgeneračnej solidarite) a sériu ďalších prorodinných opatrení.

Pani Petra - Dobrý deň, na oživenie pripomínam len niektoré kauzy Vašej našťastie len dvojročnej vlády, ktoré vôbec v diskusiách nespomínate: -Člen KDH o daroch zavádzal -Rezort financií ide pred voľbami školiť úradníkov za desaťtisíce eur -Ministerstvo vnútra nakúpilo policajtom predražené Fabie - Firma na čele so Simonovým známym má drevo na 4 roky - Uhliarik využil núdzový stav na tender bez súťaže - Pri trhavine znalec obišiel trhovú cenu - Miliónová kauza s olejom - Kým verejnosť ešte nevedela o platine, chystal sa ďalší obchod - Do Kravčíkovej mimovládky tiekli eurofondy - Štát nakupoval predražený cukor - Lipšic po páde vlády podpísal miliónovú zákazku - Figeľ dal Skanske vopred 20 miliónov, odísť nemieni - Ministerstvo kupuje učebnice a zošity pre ZŠ za 889-tisíc eur bez súťaže - Ďurkovský podpísal zmluvu s firmou, ktorá už Bratislave dlhuje - Škandál s energiou v rezorte Miškova - Figeľovi ľudia chcú luxus za štátne - V Uhliarikovom zákone sa objavil človek z farmabiznisu - Peniaze vodární tečú manažérovi z KDH - Manažéra so štedrým odstupným má aj KDH - Figeľov rezort pochybne minul 17–tisíc eur - Exšéfovia teplárne dostali za pár týždňov odstupné 90-tisíc eur. - Šéf vodární blízky KDH má zlatý padák - Lipšicov rezort berie milióny na fiktívnych ľudí - Figeľ dostal dva byty, stovky rodín žiaden - U Figeľa zamestnali jeho švagra - Za predajom vodární je poslanec KDH a Penta - Minárik: KDH vedelo o Ďurkovského kauzách - a tak ďalej. Moja otázka ak môžete ako človek čo nesie zodpovednosť aj za tieto kauzy sa nehanbiť oblepiť Slovensko stojou tvárou a chcieť aby ho ľudia zase volili?

(22.02.2016 10:47)

Nie novinové alebo bulvárne titulky sú rozhodujúce, ale fakty. Ohovárania a osočovania je na Slovensku prebytok. Osobitne voči hnutiu, ktoré je tu 26 rokov. Všetci ostatní skôr reprezentujú jednorázovky, jednoaktovky, jednoúčelovky. Na všetky tzv. kauzy Vám chcem odpovedať hlavným faktom. Najväčší prínos pre transparentnosť a úspory verejných financií v období 2010 až 2012 znamenalo zavedenie povinného zverejňovania zmlúv. Viete, kto hlasoval proti? Ten Smer, ktorý dnes vládne ako monopolná sila. Ten Smer, ktorý obsadil nielen vládnu a legislatívnu úroveň, ale aj všetky kontrolné inštitúcie v štáte. A preto sa darí masérovi Kostkovi, tete Anke, kompárom, ale nie bežným ľuďom. A to chceme zmeniť.

Noro - Pekný deň prajem, pojdete s Matovičom do vlády?

(22.02.2016 10:49)

Bude Matovič v parlamente? Aká bude zostava parlamentných subjektov? Z úcty k voličom nechcem predbiehať voľby, ktoré sú sviatkom demokracie. Mojím kritériom pre hľadanie odpovede znie: čo je dobré pre Slovensko, je a bude dobré pre KDH. Naším cieľom je stabilná a zodpovedná vláda. Ale len stabilita dnešného typu je málo. Dnes nám stabilne upadá školstvo, stabilne chorľavie zdravotníctvo, stabilne rastie korupcia. Zmeníme to s tými, ktorí sú na alternatívu zodpovednej a rozumnej politiky odhodlaní.

mlynček - pán jozef mikloško vám urobil poriadnu hanbu, zrejme ste to pocítili aj na preferanciách je prastarý,možno už senilný -- a predsa je na kandidátke -- má to logiku? dokedy budú u vás zombíci ako hrušovský, brocka, ktorí sa (ako povedal klasik) pregrciavajú politikou už štvrťstoročie, bez akýchkoľvek výsledkov a perspektív -- urobíte s tým konečne čosi? mám z vás pocit, že ste somnambuli, ktorí práve zliezli zo strechy, spíte -- doteraz celá moja rodina volila iba kdh, tohto roku končíme

(22.02.2016 10:52)

Na kandidátke máme aj dvadsiatnikov a veľa nových tvárí. Konkrétne v prvej 20 je polovica úplne nových ľudí. Jozef Mikloško bol nominovaný ako zástupca seniorov, nie z vôle vedenia hnutia. Za svoj počin v parlamente, keď sa nechal kolegom Kuffom nahovoriť na podpis návrhu, ktorý ani nečítal, sa už opakovane ospravedlnil. Bola to chyba. Nie všetko nové je dobré a nie všetko staré je zlé. Platí to nielen o víne, ale aj o firmách, o rodine, o dobrých značkách. Nie sme bez chýb, nie sme dokonalí, nie sme najlepší, ale široko ďaleko lepších nenájdete :-)

Miroslav Kohút - pán Figeľ. Dobrý deň. Včera Ste opäť neodpovedali na otázku R. Fica či budete rešpektovať rozhodnutie EK o kvótach ak by Ste boli vo vláde. Nepýtam sa či s kvótami súhlasíte. To Ste už povedali že nie. Tak ako je to s ich rešpektovaní? Stačí odpovefať áno alebo nie. Ďakujem.

(22.02.2016 10:52)

Odpovedal som a zopakujem – nie nenavozíme ani moslimských, ani nemoslimskcýh ekonomických migrantov.

Erik - Dobry den.Pan Figel co hovorite na to ze bolo na Vas podane tresne oznamenie vo veci vlastizrady.Zaklada sa to na pravde s tymi dotovanymi vyrobkami pre SR cim znevyhodnilo nasich vyrobcov ktori boli nuteni krachovat ? Dakujem

(22.02.2016 10:54)

Neviem o žiadnom takomto podaní. Celkovo Slovensko od roku 2004 zaznamenalo bezprecedentný hospodársky rast, prílev miliárd eurofondov a investícií a najvyššiu zamestnanosť od vzniku samostatnosti.

maria - Pan Figeľ čo ste spravili pre Slovensko keď ste bol minister dopravy?

(22.02.2016 10:59)

Za krátke obdobie roka a pol vo vláde som zahájil výstavbu 56 km nových diaľnic a odovzdal 72 km skolaudovaných úsekov. Bola to veľmi vysoká dynamika, pričom sme zároveň zachránili národu 2 miliardy eur len na stavebných nákladoch, zrušením PPP balíkov z obdobia prvej Ficovej vlády. Zároveň si ľudia uchránili viac bež miliardu tým, že tieto úseky medzi Žilinou a Prešovom, ktoré sú buď hotové, alebo realizované, financujeme z eurofondov, nie z vlastných peňazí. Toto je cesta k úsporám na jednej strane a modernizácii SR na strane druhej. My musíme viac tvoriť a menej troviť, aby sme zastavili deficity a zadlžovanie národa. Dá sa to.

Alex - Dobrý deň. Vysvetlite, prečo chcete, aby slovenské ženy zatvárali do basy na 5-12 rokov. Pod tento návrh zákona sa podpísali skoro všetci poslanci KDH. V 21 storočí, je to totalna zvrátenosť. Som za odluku cirkvi a želám si, aby ste sa už nedostali do parlamentu.Dúfam , že mi na tejto stránke odpoviete a nie iba na to, čo sa Vám hodí. Alex

(22.02.2016 10:59)

Pozdravujem Alexa. Návrh podpísal jediný poslanec za KDH, ktorý sa opakovane verejne ospravedlnil. Bola to chyba. V rozprave poslanci KDH odmietli niektoré ustanovenia návrhu. KDH by nikdy nepodporilo trestanie žien. Zmeny akéhokoľvek návrhu sú však možné iba v druhom čítaní, to občania vedia.

Beatka - Dobry den.Ak sa KDH nedostane do parlamentu planujete stranu rozpustit alebo idete mimoparlamentne dalej. Dakujem Beatka

(22.02.2016 11:01)

Hlas voliča s nami neprepadne, čo potvrdzuje doterajší vývoj, ale aj ostatné štyri roky. KDH dosiahlo dvojciferný výsledok a 2. miesto medzi stranami v ostatných regionálnych, európskych i komunálnych voľbách. Slovensko potrebuje zodpovednú a akcieschopnú kresťanskú demokratickú politiku.

Hajnovič Ľudovít - Pán Figeľ, Vaša strana bola v troch vládach a všetkz boli úspešné. Doslova tie vlády zachránili Slovensko - najmä po vládach veľkého Muftiho - Mečiara. Zvrátili ste aj veľmi negatívny vývoj po prvej vláde Fica!! Osobne si cením aj Váš prínos pri zrušení PPF projektov Vážneho (= Fica), bola by to hospodárska katastrofa. .... No pýtam sa, prečo ste neoslovili Miklóša, tým by ste len potvrdili Vaše odhodlanie ísť tou nastúpenou cestou!! Aj keď - pokiaľ viem - ste v tom dobrom smere "tvrdili" vo všetkých vládach tvrdili muziku.

(22.02.2016 11:13)

Ďakujem za ocenenie. Pri PPP kontraktoch som si naplno uvedomil, ako vzniká grécky scenár, teda kolaps štátnych financií. Bolo zodpovedné zastaviť takúto hrozbu pre Slovensko. Viacero ľudí z bývalého SDKÚ sa pridalo ku KDH v poslednom roku. Ivan Mikloš sa stal realizátorom nášho úspešného návrhu tzv. rovnej dane. Chceme ju znova zaviesť ako férovú a motivujúcu, nižšiu daň z príjmu firiem a zamestnancov na úrovni 18 %. Posilní to hospodársky rast, i tvorbu nových pracovných miest.

Jozef - Chcel by som sa pána Figeľa spýtať či by súhlasil z registrovanými partnerstvami.

(22.02.2016 11:17)

Opakovanie som vyjadril, že základom rodiny je zväzok muža a ženy. Dnes to vyjadruje aj doplnená Ústava SR. KDH odmieta registrované partnerstvá ako alternatívu voči manželstvu.

Latest - Najnovšie - Actualités
bottom of page